بذر لوبیا سبز پربار
بذر لوبیا سبز پربار
قیمت: 120,000 ریال
خرید
بذر لوبیا سبز پربار


بذر لوبیا سبز پربار
شرح محصول:

لوبیا سبز پاکوتاه بوته هایی به طول حدود نیم متر و برگ هایی به رنگ سبز تیره تولید می نماید. طول غلاف ها به 15-18 سانتی متر می رسد. این واریته قابلیت ماندگاری بالا داشته و برای حمل و نقل های طولانی مناسب است.

لوبیا سبز با نام علمی Phaseolus vulgaris، گیاهی علفی، یکساله، از محصولات فصل گرم و بومی آمریکای مرکزی است. جنس لوبیا دارای بیش از 200 گونه است. این سبزی به صورت خام یا پخته شده در غذاها استفاده می شود. غلاف های لوبیا به رنگ ها و اندازه های مختلف (5 تا 25 سانتی متر) موجودند. کشت لوبیا سبز در مناطق گرم و معتدل انجام می شود.

در کاشت بذر لوبیا سبز باید در نظر داشت که لوبیا سبز محصول فصل گرم بوده اما در آب و هوای خیلی گرم رشد نمی کند. ارقام پابلند لوبیا سبز نسبت به رطوبت زیاد و بارندگی مقاوم و با آب و هوای شمال ایران سازش نشان داده اند. ارقام پاکوتاه آن در مناطق خشک تر کاشت می گردند. برای رشد و نمو لوبیا سبز دمای بین 18 تا 25 درجه سانتی گراد نیاز دارد.

نور مناسب:

برای کاشت بذر لوبیا سبز پاکوتاه نور خورشید برای رشد و نمو ضروری است و قرار گرفتن در سایه باعث کوتولگی و کاهش عملکرد لوبیا می گردد. پس از رویش بذر لوبیا سبز ریشه لوبیا به صورت افشان در خاک پراکنده می شود و معمولا ریشه های اصلی و فرعی در عمق نسبتا یکسانی از خاک قرار گرفته اند. در بعضی از ارقام لوبیا سبز در روی ریشه ها گره هایی تولید می شود که در تثبیت بیولوژیکی ازت موثر است. این غده ها در زمین های غنی فعالیت بیشتری از خود نشان می دهند.

خاک مناسب:

کشت بذر لوبیا سبز در اکثر خاکهای زراعی انجام می شود ولی خاکهای حاصلخیز و نفوذ پذیر را بهتر می پسندد. لوبیا گیاه حساس به شوری است و تهویه مناسب خاک برای ریشه آن ضروری است. در طی مرحله سبز شدن این گیاه به سله بسیار حساس است و در چنین خاکهایی ترا کم بوته در واحد سطح بشدت کاهش می یابد. بستر کاشت بایستی به نحوی آماده گردد که بهترین محیط برای جوانه زنی، سبز شدن و توسعه ریشه ها مهیا شود.

زمان کاشت بذر لوبیا سبز پاکوتاه:

لوبیا سبز باید زمانی کاشته شود که آب و هوا متعادل شده و دیگر خطر سرمازدگی وجود ندارد.نقطه ای برای کاشت بذر لوبیا سبز انتخاب کنید که در آفتاب کامل باشد . قبل از اینکه شما بذر لوبیا سبز را بکارید، باید به خاک کود اضافه کنید. این کار برداشت محصول فراوان را تضمین می کند.سوراخ هایی به عمق 2٫5 تا 5 سانتی متر ایجاد کنید. این عمق مناسب برای دانه های لوبیا سبز است. سوراخ ها باید حداقل 2 سانتی متر با هم فاصله داشته باشند.ردیف ها را حداقل 45 تا 50 سانتی متر از هم فاصله بدهید. این کار به گیاه فضای کافی برای رشد را می دهد.یک حصار و یا داربست در کنار بوته های لوبیا سبز قرار دهید. آن ها زمانی که شروع به رشد می کنند، به پایه نیاز دارند.

» ارسال سفارشات پستی حداکثر 24 تا 48 ساعت پس از واریز وجه توسط پست پیشتاز انجام می شود «

راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود

از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

محصول
بذر لوبیا سبز پربار
تاریخ ثبت
1400/1/4
تاریخ به روز رسانی
1400/1/4
ابعاد
150 * 180 * 200 Centimeter
وزن
200 Gram
گارانتی
تضمین کیفیت
قیمت
120,000 ریال
فروشنده

خرید سوال از فروشنده