بذر گل دستکش روباه هلندی
بذر گل دستکش روباه هلندی
قیمت: 175,000 ریال
خرید
بذر گل دستکش روباه هلندی


بذر گل دستکش روباه هلندی
شرح محصول:

هربسته: 20عدد

بذر گل دستکش روباه پابلند با نام علمی Digitalis از خانواده Scrophulariaceae می باشد که دارای 26 گونه دوسالانه و چند ساله است که در اروپا ، آفریقای شمالی ، آسیای میانه و جزایر قناری رشد می کند. با وجود تفاوتهای چشمگیر گونه ها ، تمام دیجیتال ها به راحتی قابل تشخیص هستند. ساقه های جدا نشده و قوی آنها که ارتفاع آن بین 30 تا 150 سانتی متر متغیر است ، گلهای بزرگ بلوز به شکل بزرگ را در قسمت فوقانی حمل می کنند که در یک گل آذین سنبله ای یک طرفه جمع آوری شده اند. گلها از جنس مشخصه ای برخوردار هستند که وقتی به آنها نگاه می کنید ، فوراً مشخص می شود که چرا گیاه نام خود را گرفته است: واقعاً مانند انگشتان دست هستند. به هر حال ، نام گیاه شناسی جنس از واژه لاتین digitus – انگشت گرفته شده است. در مردمان انگلیسی زبان ، این گیاه به دلیل اعتقاد داشتن اینكه روباه ها به مرغ های مرغ حمله كرده و گلهای دیجیتال را روی پنجه های خود قرار می دهند.


گل دستکش روباه یکی از بی نظیرترین گل ها می باشد. ساقه این گیاه می تواند به 30 تا 150 سانتی متر برسد و در انتهای ساقه ها سنبله ای زیبا می روید که از گل هایی به رنگ بنفش روشن تشکیل شده اند. اگر به گل های دستکش روباه نگاه کنید، متوجه وجه تسمیه آن خواهید شد. بسیاری از افراد این گیاه را به نام انگشتانه نیز می شناسند. چنانچه به این گیاه علاقه دارید، می توانید بذر گل کمیاب دستکش روباه را تهیه کرده و در باغچه یا باغ بکارید.

بذر گیاه کمیاب دستکش روباه را در مقداری آب بخیسانید تا دانه ها نرم شوند. بذر های این گیاه بسیار ریز هستند، پس برای برداشتن آن ها بهتر است با دقت این کار را انجام دهید. یک گلدان مناسب برای کاشت انتخاب کنید که با خاک معمولی پر شده باشد. دانه ها را روی خاک قرار دهید و به آرامی آب اسپری کنید. سپس یک لایه 1 سانتیمتری دیگر خاک بریزید تا دانه ها پنهان شوند. یک تکه نایلون روی دهانه گلدان قرار داده و با یک نخ یا کش آن را محکم کنید. چند سوراخ روی نایلون ایجاد کنید تا رطوبت اضافی از گلدان خارج شود.

وقتی که جوانه ها نمایان شدند و 3 برگ دادند، می توانید پلاستیک را از گلدان بردارید و وقتی نهال تا 5 برگ رسید اگر بخواهید می توانید آن را به باغچه انتقال دهید. این گیاه تقریباً در هر خاکی به زندگی خود ادامه می دهد، آبیاری گل دستکش روباه متوسط است، پس باید اجازه دهید در فاصله بین دو آبیاری، سطح خاک خشک شود.

در صوت اینکه این محصول رو بسپندید از تجربه خرید و کاشت خود در بخش نظرات همین سفارش ما را مطلع نمائید سپاسگزاریم

» ارسال سفارشات پستی حداکثر تا 24 ساعت پس از واریز وجه در روزهای غیر تعطیل توسط پست پیشتاز انجام می شود «

راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود

از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

محصول
بذر گل دستکش روباه هلندی
تاریخ ثبت
1399/12/8
تاریخ به روز رسانی
1401/6/22
ابعاد
150 * 180 * 200 Centimeter
وزن
200 Gram
گارانتی
تضمین کیفیت
قیمت
175,000 ریال
فروشنده

خرید سوال از فروشنده 

سایر محصولات این گروه