بذر گل آهار صورتی
بذر گل آهار صورتی
قیمت: 150,000 ریال
خرید
بذر گل آهار صورتی


بذر گل آهار صورتی
شرح محصول:

تعداد : 20 عدد

گلهای این گیاه درشت و در عین حال زیبا هستند. این گل زیبا جزء خانواده کاسنی است. دوره گلدهی به نسبت طولانی ای دارد، گلدهی این گیاه از اواخر فصل بهار شروع می شود و تا شروع فصل سرما و پاییز ادامه پیدا می کند. به صورت متراکم رشد می کند این گیاه از تعداد زیادی گلبرگ های کوچک و بیضی شکل تشکیل شده است که وجود همین تعداد گلبرگ های زیاد سبب شده تا این گل شکل کروی مانندی به خود بگیرد و زیبایی اش تکمیل و دو چندان شود.

گل آهار از جمله گیاهانی است که به صورت گیاهی یکساله کاشت می شود که در برخی موارد به صورت چند ساله نیز کاشت می شود ولی آنچه که ما امروزه آن را کاشت می کنیم بیشتر به صورت یکساله است. از طریق بذر تکثیر می شود که زمان کاشت بذری این گیاه پس از پایان فصل سرما در اواسط فصل بهار می باشد. این گیاه برگ های به نسبت پهن برگ، دراز و نوک تیزی به رنگ خاکستری دارد. گل آهار صورتی برای کاشت در باغچه و حاشیه کاری و همچنین گل شاخه بریده مناسب می باشد علاوه بر این از گل آهاری برای تزئین و کاشت در گلدان و سبد گل و دسته گل استفاده می شود. این گل رشد سریعی دارد طوری که به سرعت رشد می کند و شروع به گلدهی می کند. رشد آسانی دارد در بیشتر مناطق رشد می کند. خواستگاه گل آهار کشور مکزیک می باشد.

گل آهار از جمله گلهای پر طرفدار و محبوب می باشد که در برابر خشکی مقاوم می باشد به همین دلیل در بیشتر مناطق ایران کاشت می شود. در حد معمول ارتفاع این گیاه بین 20 تا 25 سانتیمتر می باشد که در برخی موارد ارتفاع آن به 50 سانتیمتر نیز می رسد. اگر به دنبال زیبایی هستید آن را خلق کنید.


طرز کاشت بذر گل آهار پا کوتاه صورتی:

گل آهار پاکوتاه صورتی از طریق بذر مورد کاشت قرار می گیرد . بدین صورت که شما می توانید بذرهای این گیاه را مستقیم در زمین بکارید و یا اینکه به صورت نشاء آن را مورد استفاده قرار دهید. بذر این گیاه را در اوایل بهار میکارند و روی آنرا با لایه نازکی از خاک می پوشانند و سپس آن را آبیاری می کنند.

فاصله کاشت: فاصله کاشت گل آهاری بسته به نوع گل متفاوت می باشد. در انواع مینیاتوری فاصله گل ها در حدود 10 تا 20 سانتی متر و در گونه های بزرگتر آن بین 30 تا 60 سانتی متر می باشد.

محصول : نیلوفر بنفش

ارتفاع: ارتفاع گل آهاری بین 25 تا 50 سانتی متر است البته این مقدار متغیر است و بسته به شرایط مختلف اقلیمی و نوع نگهداری متفاوت است.

خاک مناسب: خاک مناسب برای گل آهاری خاک لوم زهکشی شده می باشد. برای رشد نور کامل خورشید را می پسندد. البته در خاک های ضعیف نیز رشد می کند.

دوره بلوغ یا گلدهی: گل دهی این گیاه دو ماه پس از کاشت بذر می باشد و اگر در بهار بذر آن کاشته شود در فصال تابستان تا اوایل پاییز گل می دهد.

دمای مناسب برای رشد: دمای محیطی مناسب برای رشد این گیاه در حدود 28 درجه سانتی گراد می باشد.

مقدار آب مورد نیاز: نیاز آبی کمی دارد. در برابر خشکسالی و کم آبی مقاوم است هرچند برای رشد خاک آن باید از رطوبت کافی برخوردار باشد. توجه داشته باشید که آب و هوای بارانی و زیاد مرطوب برای رشد این گیاه مضر می باشد.

راهنمای کاشت در بسته پستی ارسال می شود


از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

محصول
بذر گل آهار صورتی
تاریخ ثبت
1399/10/23
تاریخ به روز رسانی
1400/2/27
ابعاد
155 * 180 * 200 MilliMeter
وزن
200 Gram
گارانتی
تضمین کیفیت
قیمت
150,000 ریال
فروشنده

خرید سوال از فروشنده 

سایر محصولات این گروه