بذر گل لیاتریس اسپیکاتا
بذر گل لیاتریس اسپیکاتا
قیمت: 183,000 ریال
خرید
بذر گل لیاتریس اسپیکاتا


بذر گل لیاتریس اسپیکاتا
شرح محصول:

تعداد : 10 عدد

بذر گل لیاتریس اسپیکاتا با نام علمی Liatris spicata از خانواده Asteraceae می باشد. که در ویکی پدیا میتونید از این خانواده اطلاعات بیشتری کسب نمایید. این گل زیبا در آب و هوای معتدل و گرم رشد خوبی داشته و مناسب مناطق سردسیری نمی باشد. قد ساقه این گل به حدود 90 سانتی متر می رسد.

مشخصات گیاهی گل لیاتریس اسپیکاتا

گل لیاتریس اسپیکاتا گیاهی چندساله است که گل های زیبای خوشه ای آذین بسته ای دارد که در انتهای ساقه گیاه ظاهر می شود. ساقه این گیاه علفی است که برگ های باریک، دراز و نوک تیزی از آن منشعب می شوند. برای کاشت در باغچه و فضای سبز مناسب است که علاوه بر جنبه زینتی به عنوان گل شاخه بریده نیز از آن استفاده می شود.

نام علمی و انگلیسی این گیاه Liatris spicata است. آب و هوای مناطق معتدل و گرم را برای رشد می پسندد، که نسبت به سرما حساس است و از بین می رود، به همین دلیل برای پرورش در مناطق سردسیر مناسب نیست. گلهای این گیاه معطر نیستند و صرفاً جنبه زینتی دارند. گلهای این گیاه در رنگ های مختلف قرمز، بنفش، قرمز روشن و … است. به صورت ساقه ای ایستاده و راست رشد می کند.


طرز کاشت بذر لیاتریس اسپیکاتا

گل لیاتریس اسپیکاتا از طریق بذر تکثیر می شود. در کشت بذری ابتدا یک گلدان مناسب تهیه کنید و توجه داشته باشید که گلدان از زهکشی مناسبی برخوردار باشد، برای این منظور چندین سوراخ در زیر گلدان ایجاد کنید. با مخلوطی از خاک کمپوست، خاک برگ و کوکوپیت گلدان را پر کنید. بذر را بر روی خاک گلدان قرار دهید و با کود نرمی روی آن را بپوشانید و گیاه را آبیاری کنید، برای اینکه بذرها جابجا نشوند این کار را با آبپاش به آرامی انجام دهید. با نایلون روشنی روی گلدان را بپوشانید تا رطوبت گیاه حفظ شود و چندین سوراخ برای تهویه هوا ایجاد کنید. دمای مناسب برای جوانه زنی بذر 20 درجه سانتی گراد است در این دما پس از گذشت دو تا سه هفته بذر گیاه جوانه می زند و شروع به رشد می کند. زمانی که گیاه رشد کرد در صورت نیاز می توانید آن را جابجا کنید.

زمان کاشت بذر: زمان کاشت بذر فصل بهار است.

ارتفاع: ارتفاع این گیاه بین 60 تا 90 سانتیمتر است.

فاصله کاشت بذر: فاصله کاشت بذر 10 تا 15 سانتیمتر است.

عمق کاشت بذر: عمق کاشت بذر 2 تا 4 میلیمتر است.

خاک مناسب رشد: برای رشد خاک برگ، خاک باغچه، کوکوپیت و پیت ماس را می پسندد. خاک باید از زهکشی مناسبی برخوردار باشد.

دمای مورد نیاز: دمای مناسب برای رشد این گیاه 23 تا 33 درجه سانتی گراد است.

زمان گلدهی: گلدهی این گیاه چند ماه پس از کاشت بذر و در فصول بهار و تابستان است.

مقدار آبدهی: به آبیاری متوسط و منظمی نیاز دارد.

راهنمای کاشت در بسته پستی ارسال می شود


از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

محصول
بذر گل لیاتریس اسپیکاتا
تاریخ ثبت
1399/10/20
تاریخ به روز رسانی
1401/9/2
ابعاد
155 * 180 * 200 Centimeter
وزن
200 Gram
گارانتی
تضمین کیفیت
قیمت
183,000 ریال
فروشنده

خرید سوال از فروشنده 

سایر محصولات این گروه